Laureaci Falling Walls Lab
Fot. Paweł Piotrowski

Falling Walls Lab rozstrzygnięty!

Wczoraj miłośnicy nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań w biznesie spotkali się w Oratorium Marianum podczas wrocławskiej edycji Falling Walls Lab. Organizatorami i partnerami wydarzenia byli Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Wrocław Academic Hub oraz Ambasada Republiki Federalnej Niemiec.

Ten międzynarodowy konkurs, skierowany do studentów i młodych naukowców, ma bardzo ciekawa formułę. Jego uczestnicy muszą w 3 minuty  przedstawić swój pomysł na przełomową technologię, pracę naukową czy biznes. Wystąpienia są oceniane przez jury złożone z przedstawicieli jednostek organizujących wydarzenie.

Zwycięzcą tegorocznej wrocławskiej edycji został dr Enrico Patrono z Instytutu Fizjologii Akademii Nauk Republiki Czeskiej za projekt 'Breaking the Wall of Neuroscience Single- Discipline’.

Projekt laureata dotyczył rozwikłania przyczyn zaburzeń równowagi procesów neuronalnych występujących w schizofrenii. Jako rozwiązanie dr Patrono zaproponował wykorzystanie mikroprzepływowych chipów zwanych „Brain-on-a-Chip”, stanowiących innowacyjny model in-vitro-silico obwodów neuronalnych, który pozwala na znaczną czasową i przestrzenną kontrolę molekuł i komórek w schizofrenii. Zwycięzca będzie mógł zaprezentować swój pomysł na międzynarodowej konferencji Falling Walls Berlin, gdzie z kolei wygraną jest finansowanie projektu.

Drugie miejsce otrzymała Veronica Červenková z Uniwersytetu Karola w Pradze, która przedstawiła projekt 'Breaking the Wall of Biodegradable Plastic’. Na trzecim miejscu uplasował się Erik Sonntag z Uniwersytetu Chemiczno-Technologicznego w Pradze, prezentujący projekt pod nazwą 'Breaking the Wall of Medical Non-Compliance’.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji o Falling Walls Lab znajduje się na stronie.