malowidło aula leopoldyńska

malowidło aula leopoldyńska
Aula Leopoldyńska, malowidła Fot. Magdalena Marcula

Oferta zajęć z historii sztuki dla licealistów

Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego oferuje zajęcia stacjonarne o charakterze popularno-naukowym dla uczniów dolnośląskich liceów, ale także ich przyjaciół, znajomych czy rodziców, zainteresowanych sztuką i jej rozwojem na przestrzeni wieków. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych instytutu, znakomitych specjalistów w swoich dziedzinach i o dużym doświadczeniu dydaktycznym.

Zajęcia będą się odbywały raz w miesiącu w soboty, w salach dydaktycznych Instytutu  Historii Sztuki lub w terenie, przy wybranych obiektach lub w muzeach wrocławskich.

Pierwszy wykład odbędzie się w  sobotę 19 listopada o godz. 12.00. w Instytucie Historii Sztuki, przy ul. Szewskiej 36, III piętro, sala 309.

Temat spotkania, które poprowadzi  dr Jakub Zarzycki, brzmi „Henryk Siemiradzki w Rzymie, czyli jak namalować starożytność”.

Tematy i prowadzący spotkania w kolejnych miesiącach:

Grudzień 2022 – dr Joanna Lubos-Kozieł, „Pocztówki jako (małe) dzieła sztuki”.

Styczeń 2023 – dr Agnieszka Patała, „Rzeźba średniowieczna we Wrocławiu”.

Luty 2023 – dr Agnieszka Seidel-Grzesińska, „Historia sztuki w dobie informatyzacji”.

Marzec 2023 – dr Marek Kwaśny, „Dziwny jak barok”.

Kwiecień 2023 – prof. Romuald Kaczmarek, „Ratusz wrocławski”.

Maj 2023 – dr Marcin Wisłocki, „Sztuka wobec śmierci”.

Czerwiec 2023 – prof. Andrzej Kozieł, „Tajemnice warsztatu dawnych mistrzów”.

Dokładne terminy i miejsca wymienionych spotkań zostaną podane z odpowiednim wyprzedzeniem.

Serdecznie zapraszamy!