Aula

US News 2022- 2023 Best Global Universities Rankings

24 października opublikowano wyniki US News 2022- 2023 Best Global Universities Rankings.

Ten amerykański ranking ocenia uczelnie wyższe z USA oraz ponad 95 krajów na świecie. Jest jednym z czterech najważniejszych międzynarodowych rankingów, oprócz rankingu szanghajskiego, Times Higher Education WUR oraz QS.

W rankingu brane są pod uwagę wskaźniki dotyczące wyników działalności badawczej uniwersytetów (publikacje, cytowania, konferencje, międzynarodowa współpraca badawcza), a także ich reputacja na świecie i w regionie. W najnowszej edycji rankingu ocenianych było 2 000 uniwersytetów.

Ranking ten jest automatyczny, uczelnie nie przesyłają do niego danych bezpośrednio. Dane bibliograficzne do rankingu pobierane są z bazy Web of Science.

Uniwersytet Wrocławski zajął odpowiednio:

1022. miejsce w rankingu najlepszych uniwersytetów na świecie- Best Global Universities.

395. miejsce w rankingu najlepszych uniwersytetów w Europie- Best Global Universities in Europe.

8. miejsce w rankingu najlepszych uczelni w Polsce- Best Global Universities in Poland.

W Polsce na pierwszym miejscu znalazł się Uniwersytet Jagielloński, na drugim Uniwersytet Warszawski, a na trzecim Politechnika Warszawska. Uniwersytet Wrocławski jest na 5. miejscu wśród polskich uniwersytetów klasycznych. W rankingu US News by Subject, jeśli chodzi o najlepiej oceniane dyscypliny na UWr, najwyżej znajduje się fizyka- miejsce 477. (awans o 17 miejsc, 6. miejsce w Polsce), następnie nauki biologiczne– miejsce 491 ( 4. miejsce wśród polskich uczelni) oraz chemia– miejsce 554. ( 6. miejsce w Polsce).

Więcej informacji o rankingu na stronie internetowej.